Stratégiai vezető a Design Terminálnál
Böszörményi Nagy Gergely a Design Terminál stratégiai igazgatójaként folytatja pályafutását. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium főosztályvezető-helyettesi pozícióját hagyja ott, hogy a minisztérium felügyelete alá tartozó, a magyar design és divatkultúra bemutatásáért létrehozott intézményben dolgozzon. Rövidtávú tervei között szerepel, hogy a terminált, a kreatívipart ösztönző és segítő központként újrapozícionálják.
Kilenc év után mennie kell a Gödör Klubnak
Január közepétől a Design Terminál a működtetője a Gödörnek február 1-ig otthont adó Erzsébet téri Kulturális Központ és Parknak, ami azt jelenti, hogy a létesítményt felépítő, a kulturális tartalmat szolgáltató, az üzemeltetését kilenc éve végző Uni-Co építészirodának át kell adnia az épületet. A programszervezést a Sziget vendéglátóegységeit üzemeltető Gamma Trade veszi át, a kinevezett programfelelős pedig Muraközy Péter lesz.
Kreatívigazgató a Design Terminálnál
Pályáztatás után Ács Zoltánt, a Figyelő és a Figyelőnet külsős újságíróját, a Burzsujblog egyik szerzőjét nevezték ki a Design Terminál kreatívigazgatójának.
Hirtelen elindult a Design Terminál
Mintha a korábbi problémák nem is léteztek volna, június 30-tól hivatalosan elindult a Design Terminál. A magyar dizájnért munkálkodó társaság élére még márciusban nevezte ki a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium az új ügyvezetőt, a kreatívigazgatói széket viszont megpályáztatják.
