Gyászolják a reklámot az amerikai Reklámhéten
Az amerikai Reklámhét első napját egy temetéssel kezdték, ki is írták: „Reklám: 1864-2012. Emléked szívünkben örökké él”.
Bulival zártuk a Reklámfesztet
Belvárosban lézengő reklámosok, rohamosan hűlő időjárás és reklámkocsma-reneszánsz. A Reklámfeszt zárópartija képekben!
Kiegyeztek a beszerzők és az ügynökségek
A Reklámfeszt utolsó, pénteki napján a MAKSZ délutáni szekciójában egymásnak feszült az ügynökségi és a beszerzési oldal, némi vita után pedig elásták a csatabárdot. Csak a marketinges fél hiányzott, így a problémák okait rájuk lehetett hárítani. A fesztivál sztárvendége, Gideon Amichay pedig elmondta, hogyan lehet a magyar reklámipar Cannes új üdvöskéje.
Ki viszi el az utolsó Harry Potter könyvet?
E-kerekedelem és digital signage volt a két fő téma a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) és több szakmai szervezet által szervezett Reklámfeszt harmadik napján. Tudósítás.
Mumus-e a reklám?
Nem a legfőbb veszély a reklám a gyerekek számára a magyar szülők szerint, de a médiával együtt felkerült a listára. Kutatás az ÖRT és az IAA reklámfesztes szekciójához.
Nem jön vissza a 2008 előtti idő
A Reklámfeszt délelőtti médiaszekciójában Szabó György, a Sanoma vezérigazgatója és Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója tartott előadást a nyomtatott lappiac és a televíziós piac helyzetéről és lehetőségeiről. Két szomorú forgatókönyv.
Lakodalmas reklám és protézisgyártás
Kaszás György a kalimpáló teknősről, Tamás Pál a mozgássérült társadalomról beszélt, Sas István legszomorúbb előadását tartotta meg. Tudósítás.
Lopják az ötletem, mit lehet tenni?
A válaszadó cégek több mint 80 százalékától loptak már el ötletet – többek között ez is kiderül a Kreatív és az Artisjus közös kutatásának eredményéből. A témát ennél bővebben is körüljárjuk majd pénteken, a Reklámfeszten.
Kreatív-péntek a Reklámfeszten
Jövő héten, a Reklámfeszt pénteki napján meglepetésvendégként előadást tart Gideon Amichay, az egyik legsikeresebb izraeli kreatívigazgató, a Kreatív pedig több szekcióban is képviselteti magát.
Újraindul a Reklámkocsma
Szeptember 21-én az Anker klubban lesz az első helyszíne az újrainduló Reklámkocsmának, amelyet a szervezők a szakmabeliek és reklám iránt éreklődők találkozási pontjának szánnak.
Hatszor hat válasz a reklámról
A jövő hét a Reklámfeszt jegyében telik el. A nyitónapon, kedden, 18-án sorra kerülő, Reklám, vagy amit nem akartok címet viselő szekció szereplői közül öten – Sas István, Hargitai Lilla, Geszti Péter, Horváth Lajos és Kaszás György –, továbbá a rendezvény előkészítésében szerepet vállaló Nagy Bálint válaszol a szakma jelenével és jövőjével kapcsolatos hat alapfontosságú, s ezért mindenkit érintő és érdeklő kérdésre.
Ezek lesznek a Reklámfeszten
Sok párhuzamos programmal, kiállításokkal, workshoppal és bulival várja a kommunikációs szakmát a jövő héten zajló Reklámfeszt.
Védd magad!
A szellemi termékeket előállítók számára állandó, visszatérő probléma, hogy saját ötleteiket viszontlátják másoknál. Lehet-e ez ellen tenni valamit és egyáltalán mi számít saját ötletnek? Ezekre a kérdésekre kínál választ a Kreatív és az Artisjus közös workshopja szeptember 21-én a Reklámfeszten. Hogy pontosabban lássuk a napi gyakorlatot, készítettünk egy rövid kérdőívet, aki kitölti, segít, hogy hasznosabb rendezvényt csináljunk!
Hamarosan jön a Reklámfeszt
Szeptember 18-21 között rendezik meg a Reklámfesztetet. Az egy hétig tartó rendezvénynek az Akvárium ad helyet, a szervezők a teljes kommunikációs szakmát megcélozták.
