Drasztikusan visszaestek az állami reklámköltések

Drasztikusan visszaestek az állami reklámköltések

A választások óta harmadannyit költöttek, mint év elején. 

Vodafone-os lett az állam

Vodafone-os lett az állam

A Vodafone lesz az állami intézmények mobilszolgáltatója 2014-15-ben, miután megnyerte a vonatkozó kormányzati tendert.

Médiatender 1,4 milliárdért a Postánál

Médiatender 1,4 milliárdért a Postánál

1,4 milliárd forint keretösszegű közbeszerzést írt ki a Magyar Posta a vállalat hirdetéseinek médiában való elhelyezésére. 

Rejtély ki fizeti a kormányzati pr-kampányt

Rejtély ki fizeti a kormányzati pr-kampányt

Kumin Ferenc egy Tumblr blogot ír Magyarországról. A 444 megnézte milyen a tartalom és rákérdezett ki fizet ezért.

Jobban teljesít a Fidesz-körüli média

Jobban teljesít a Fidesz-körüli média

27,6 milliárdos forgalom mellett 4,8 milliárd forint nyereséget termelt a Simicska Lajos, Nyerges Zsolt, Fonyó Károly és Liszkay Gábor Fidesz-közeli üzletemberek tulajdoni érdekeltségébe tartozó médiaportfolió.

A reklámadó nem is reklámadó

A reklámadó nem is reklámadó

"A sajtóban „reklámadóként” megjelent adó tulajdonképpen televíziós különadó" - állítja a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesületének (MEME) közleményében.

Új tulajdonosa lehet az Antenna Hungáriának

Új tulajdonosa lehet az Antenna Hungáriának

Új tulajdonosa lehet az Antenna Hungáriának, mivel megválhat cégbeli részesedésétől a francia illetőségű TDF – írja piaci értesülésekre hivatkozva a Napi Gazdaság. Hírek szerint az állam is a lehetséges vevők között szerepel, ami azt jelentené, hogy belépne az elektronikus tartalomtovábbítás piacára.

Hatalmas havazás! Aha, persze!

Hatalmas havazás! Aha, persze!

A március 15-i hosszú hétvége hókatasztrófája és az azt kísérő hivatalos és alternatív kommunikáció számos tanulsággal szolgál a kommunikáció elméletében és gyakorlatában egyaránt. Néhány nap alatt a tízmillió alkotmányjogász országából azonos számú katasztrófavédelmi szakember hazája lettünk. Mivel e sorok írója fűtött belvárosi lakásából követte az eseményeket, a hókotrási jótanácsok most elmaradnak. Rényi Ádám publicisztikája.

A brit reklámipar az államhoz fordul

A brit reklámipar az államhoz fordul

A százmillió fontos brit reklámpiac főszereplői felszólították a brit kormányzatot, hogy azonnal lásson neki egy gazdaságélénkítő program kidolgozásához.

Feltárta a kormány az IMF kampányt

Feltárta a kormány az IMF kampányt

A 200,8 millió forintos keretösszeg csaknem egészét, 199,3 millió forintot felhasznált az IMG az októberi IMF-ellenes kampány során - írja a Portfolio.hu.

Idén 10,7 milliárd  állami médiavásárlásra

Idén 10,7 milliárd állami médiavásárlásra

Az idei évben eddig 17 számottevő összegű médiavásárlásra szóló közbeszerzést írtak ki az állami cégek és 6-nak volt eddig hivatalos eredményhirdetése a Közbeszerzési Értesítőben. Eddig 5,1 milliárdnyi összegre hirdettek eredményt, melyből az Inter Media Group-nak 2,45 milliárd jutott, de az MEC Global is kettőt nyert 1,7 milliárd forint értékben. Négy nagy összegű tender sorsa ősszel dől el.

Hogyan lehetne átlátható a reklámpiac?

Hogyan lehetne átlátható a reklámpiac?

Az állami hirdetési piaci szereplőinek közpénz-költését nagyon nehéz elszámoltatni, a törvény betűit pedig, sokszor úgy tűnik, mindenki kedve szerint magyarázza. A magyarázkodás és a közérdekű adatok kiadásának megtagadása növeli a gyanút, hogy akár korrupció is lehet a háttérben. Ha nincs takargatnivaló, akkor a pereskedéseket megelőzve bármely állami szereplő önmaga is átláthatóvá tehetné a közpénzek felhasználását. A Kreatív javaslata.

Állami lehet a negyedik mobilszolgáltató

Állami lehet a negyedik mobilszolgáltató

Egy hónappal a frekvencia-aukció előtt a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság megváltoztatta a résztvevőkre vonatkozó feltételeket, így elképzelhető, hogy állami cég kezébe is kerülhet a negyedik hazai mobilszolgáltató - írja a HWSW.