Jenei Miklósé a Minőségi-díj

Jenei Miklósé a Minőségi-díj

A szeptemberi cikkek között válogatva Jenei Miklós írását találta a legjobbnak a Minőségi Újságírásért Alapítvány által felkért zsűri. Az újságíró először részesült ebben az elismerésben.  

Kreatívos újságíróé az Eörsi János-díj

Kreatívos újságíróé az Eörsi János-díj

Gazdasági újságírókat ismer el negyedévente az Eörsi János-díj. Az elismerést most kollégánk, Bátorfy Attila vehette át közterületi cikkéért.

Egy éven belül másodszor

Egy éven belül másodszor

Az origós Wirth Zsuzsanna kapta meg a novemberi Minőségi Újságírásért-díjat. Az elismerés történetében először fordult elő, hogy egy újságírót egy éven belül kétszer díjaznak. 

Az ürgevadász és a hír

Az ürgevadász és a hír

Falusy Zsigmond az Ürgék című cikkéért kapta a decemberi Minőségi Újságírásért-díjat. Egy Hernádnémetin élő, védett ürgékre vadászó, 13 gyerekes férfiról írt.

Ketten kaptak Minőségi Újságírásért-díjat

Ketten kaptak Minőségi Újságírásért-díjat

A novemberi Minőségi Újságírásért-díjat a korábbiakkal ellentétben nem egy, hanem két szakembernek ítélték oda. A zsűri egy HVG-s és egy népszavás cikket talált a díjra érdemesnek.