Szalai Annamária: jogszerűen járunk el
A Médiatanács hatalmas hátralékot dolgoz le a lejárt rádiós frekvenciák pályáztatásával, amelyeknek csak egy töredékét támadják meg bíróságon az érintettek – állítja Szalai Annamária a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Médiatanács elnöke, aki a Hatóság számára kedvezőtlen jogerős bírósági ítéletek ellenére is kitart amellett, hogy eljárásaik jogszerűek és fel sem merül benne, hogy ezek miatt le kellene mondania.
A Klubrádiónak adott igazat a bíróság
Hatályon kívül helyezte a Médiatanács július 5-ei döntését a Fővárosi Ítélőtábla szerdai döntésében amelyben alaki hibára hivatkozva kizárta a Klubrádiót a 95,3-as frekvencia pályázatából. A végzés ellen fellebbezésnek helye nincs, a bíróság arra is kötelezte a Médiatanácsot, hogy hirdessen győztest a frekvenciapályázaton.
Elvesztette frekvenciáját a Klubrádió
Megszűnhet a Klubrádió és elveszítette fővárosi frekvenciáját a Rádió 1. A Juventus viszont kapott sávot, ezen kívül két eddig nem ismert rádió kezdheti meg jövőre a sugárzást.
Most már nézhetjük is drága Bolgár Urat
Ustreames csatornát indított a Klubrádió, hogy az adásban lévő műsorvezetőket és vendégeiket láthassák is a rádiót online hallgatók.
Ötven rádió sorsa bizonytalan
A lejárt frekvenciaengedélyek és az új pályázatok akadozása miatt több mint ötven rádióadó sorsa vált bizonytalanná - írta a Népszabadság. Az átmeneti engedélyek megadása a médiahatóság mérlegelésén múlik.
