Jogosan bontott szerződést a Médiatanács
Első fokon jogosnak ítélte a bíróság, hogy a Médiatanács felbontotta a Klubrádióval hálózatba kapcsolódott médiaszolgáltatások szerződéseit, miután a Klubrádió 2012 áprilisa óta nem teljesítette a frekvenciákra vonatkozó fizetési kötelezettségét.
Az NMHH nem hosszabbít
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tegnap bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg automatikusan a mobilszolgáltatók frekvenciahasználati jogosultságát. A Telenor szerint a hosszabbítás lenne az optimális megoldás, a Vodafone pedig rosszul járhat.
Újabb uniós eljárás médiaügyben
Kötelezettségszegési eljárást indított az Európai Bizottság Magyarország ellen a médiaengedélyeztetési irányelv nem megfelelő átültetése miatt, írja a Bruxinfo.
Újra szól a Neo FM
Szerda óta ismét van adás a Neo FM-en, annak ellenére, hogy a rádió mind a 26 dolgozója felmondott augusztus 8-án. A Blikk információi szerint a tulajdonos egy korábbi gyakornokkal működteti tovább az adást.
Egy pályázó az egri frekvenciára
A július 10-i határidőig egyetlen jelentkező, a Magyar Katolikus Rádió Alapítvány adott be pályázatot az egri 91,8 MHz-es körzeti rádiós frekvencia hasznosítására.
Csődvédelmet kért a Neo FM
Csődvédelmet kért a bíróságtól a NeoFM rádiót üzemeltető FM1 Kommunikációs Zrt, azért, hogy biztosítani tudják a rádió jövőbeni működését, ezzel egyidejűleg a tulajdonosok rendezni kívánják a társaság többszáz millió forintra duzzadt tartozását. A Médiatanács közleményben reagált a rádió pénteki beadványára: nem fogadják el a fedezetül benyújtott váltót, a tulajdonos által kért csődvédelemet pedig a rádió bezárásaként értelmezik. Hétfő éjfélig várják a rádiótól, hogy a hivatal által felajánlott módon rendezze tartozásának egy részét.
Csökkenő bevételeknek örül a Médiatanács
Titkolja a hatóság és a Médiatanács, hogy pontosan mennyivel kevesebb pénzt fizetnek be a műsorszolgáltatók az államnak új hatósági szerződéseik alapján, amelyeket az új médiaszabályozás miatt kellett kötniük. Az Origo az országos rádiók díjcsökkentésével kapcsolatban birkózik a hatósággal az adatok nyilvánossága miatt, a Kreatív újságírója pedig a földi sugárzású kereskedelmi tévék hatósági szerződésének nyilvánosságra hozatala miatt fordult bírósághoz.
