Az NMHH nem hosszabbít
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tegnap bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg automatikusan a mobilszolgáltatók frekvenciahasználati jogosultságát. A Telenor szerint a hosszabbítás lenne az optimális megoldás, a Vodafone pedig rosszul járhat.
Felmondták a Neo FM szerződését
A Médiatanács szerdán felmondta a Neo FM rádiót üzemeltető FM1 Zrt.-vel kötött hatósági szerződést, mivel szerintük a műsorszolgáltató a megadott határidőig nem kezdte el törleszteni több mint egy éve esedékes tartozását. A rádió vezetése szerint a Médiatanács döntése jogellenes, ezért azt bíróságon támadják meg.
MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?
Információink szerint a Magyar Szocialista Párthoz kötődő Szabad Sajtó Alapítvány lehet az a szervezet, amelyre az FM1 vezérigazgatója, Horváth László hétfői sajtótájékoztatóján utalt, amikor arról beszélt, egy meg nem nevezett alapítvány 200 millió forinttal beszállna a rádió működésébe. Az alapítvány kuratóriumának elnöke megerősítette, hogy tárgyaltak a Neo FM helyzetéről, de arról nem született még döntés, hogy bármekkora összeggel támogatnák a rádió működését.
Öt frekvenciáról döntött a médiatanács
Öt frekvenciáról döntött a médiatanács. Még nem derült ki, hogy kié lesz a még szabad budapesti ultrarövid-hullámú frekvencia, amelyre a katolikus rádió és a Klubrádió is pályázott.
Ötven rádió sorsa bizonytalan
A lejárt frekvenciaengedélyek és az új pályázatok akadozása miatt több mint ötven rádióadó sorsa vált bizonytalanná - írta a Népszabadság. Az átmeneti engedélyek megadása a médiahatóság mérlegelésén múlik.
