Médiapartnert választott az EBH
Másfél hónappal az eredeti határidő után, november 27-én hirdetett győztest az Egyenlő Bánásmód Hatóság médiaügynökségi tenderén, amelyet az MEC Hungary nyert meg. A végereményt csak december 28-án tették közzé a Közbeszerzési Értesítő honlapján, az eredetileg nettó 131 millió forintos keretösszeg közben 121 millióra olvadt, az MEC ugyanennyiért vállalta az együttműködést.
Szótlanok a médiacégek
Csak a Mandiner, az Élet és Irodalom valamint a Népszava nyilatkozott eddig az állami bevételeiről – írja az Átlátszó. A Népszavához a kormányváltást megelőzően dőlt a pénz, elsősorban a Szerencsejáték Zrt-től, az ÉS-ben viszont inkább csak az állam által fenntartott kulturális intézmények hirdettek.
Főleg kormányközeli médiában hirdetett az MFB
Elsősorban a jobboldalhoz köthető médiumokon futottak májusban és júniusban a Magyar Fejlesztési Bank hirdetései. A bank hitelprogamjához kapcsolódó kommunikációs feladatokat a Bell & Partnersszel októberben kötött 400 milliós megbízásból fedezték.
Csődvédelmet kért a Neo FM
Csődvédelmet kért a bíróságtól a NeoFM rádiót üzemeltető FM1 Kommunikációs Zrt, azért, hogy biztosítani tudják a rádió jövőbeni működését, ezzel egyidejűleg a tulajdonosok rendezni kívánják a társaság többszáz millió forintra duzzadt tartozását. A Médiatanács közleményben reagált a rádió pénteki beadványára: nem fogadják el a fedezetül benyújtott váltót, a tulajdonos által kért csődvédelemet pedig a rádió bezárásaként értelmezik. Hétfő éjfélig várják a rádiótól, hogy a hivatal által felajánlott módon rendezze tartozásának egy részét.
