A HWSW értesülései szerint megválik a Citromailtől a Central Médiacsoport, a rendszer pedig a norvég Fjordmail International AS-hez kerül. A tranzakcióról a magyar cég egy a fióktulajdonosoknak küldött értesítőben számolt be, amiben azt írják, mindent megtesz annak érdekében, hogy a tranzakció során a levelezőrendszer működése folyamatos legyen, illetve az adatok biztonsága a "jelenlegivel azonos szintű maradjon" a változást követően.
„Mindebből arra lehet következtetni, hogy az adatbázis a jelenlegi hoszting partnertől, a Drávanet Zrt-től fizikailag a nem EU-tag Norvégiába költözik a tranzakció részeként. Ezzel párhuzamosan a felhasználókat az uniós adatvédelmi rendelet értelmében tiltakozási lehetőség illeti meg, így aki nem kívánja, hogy adatai az új adatkezelőhöz kerüljenek, jelezheti azt az üzemeltetőnél, mely ezt követően törli a fiókját” – írja a lap.
