hero
po

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újra megbírságolták Balázsékat

Ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértette meg a „Balázsék” egyik adása – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa.

A „Balázsék” a Rádió 1-en sugárzott, 2025. december 9-i adásában a műsorvezetők az idősebb korosztály, ezen belül is elsősorban a nők egészségügyi problémáin, nehézségein és megjelenésén tréfálkoztak, az emberi méltósághoz való joggal összeegyeztethetetlen, megszégyenítő stílusban – állapította meg a Médiatanács. Az elhangzottak a hallgatókban azt a benyomást kelthették, hogy az idős emberek a társadalom másoknál kevésbé értékes tagjai, és emiatt szabadon gúny tárgyává tehetők. A bántó megnyilvánulásokat a műsorvezetők egyike sem ellensúlyozta. A testület a Radio Plus Kft.-re 2 millió 300 ezer forint, a médiaszolgáltató vezető tisztségviselőjére pedig 150 ezer forint bírságot szabott ki a jogsértés ismétlődésére tekintettel, emellett a médiaszolgáltatót a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére is kötelezte. 

Kiemelt kép: Facebook/balazsek