Becsült olvasási idő: 1 perc
A dán polgárok bocsánatot kérnek a menekültektől

Így reagáltak arra, hogy a kormányuk nemet mondott rájuk. 

A dán kormány alig valamivel a magyar kormány lépése előtt libanoni újságokban tájékoztatta a menekülteket, hogy nem szívesen látja őket a dán állam, illetve elmondta nekik, hogy szerintük miért ne Dániába menjenek. Erre jöttek dán civilek, állampolgárok, és a hivatalos dán állami hirdetést meghekkelve bocsánatot kérnek a menekültektől és azt írják, hogy nagyon is várják őket - írja a Washington Post

 

 


Pirossal a lényeg:

"Az emberek embereknek kiadott nyilatkozata:

Bocsánatot kérünk azért menekültekkel szembeni barátságtalanságért, ami a fentebb olvasható. Mi átlagos dánok ezúton fejezzük ki szimpátiánkat és együttérzésünket mindazok felé, akik a háború és a kétségbeesés elől menekülnek."