hirdetés

Közel felével nőtt az Amazon forgalma

Több mint 40 százalékos növekedést ért el az Amazon forgalma, miközben az üzleti eredmény növekedése a 70 százalékot is meghaladta. Az e-könyvpiac húzta a mutatókat.

lead:
Több mint 40 százalékos növekedést ért el az Amazon forgalma, miközben az üzleti eredmény növekedése a 70 százalékot is meghaladta. Az e-könyvpiac húzta a mutatókat.
hirdetés

Közzétette második negyedéves jelentését az Amazon. A június 30-án zárt negyedévben a nettó értékesítési árbevétel 41 százalékkal 6,57 milliárd dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 4,56 milliárdról.

Az egy év alatt bekövetkezett devizaárfolyam változások negyedévi 48 millió dolláros kedvezőtlen hatását leszámítva a nettó értékesítési árbevétel 42 százalékkal növekedett volna a 2009 második negyedévihez képest. Az időszak üzleti eredménye 71 százalékkal 270 millió dollárra emelkedett a 2009-es hasonló periódus 159 millió dollárjához viszonyítva.

A devizaárfolyamokban egy év alatt bekövetkezett változások a negyedév folyamán 10 millió dollárral terhelték meg az üzleti eredményt. A 2009-es második negyedévi üzlet eredményt egy 51 millió dolláros jogi megállapodás költsége terhelte meg.

A nettó nyereség 45 százalékkal 207 millió dollárra emelkedett a második negyedévben, azaz a megnövekedett részvényszám alapján részvényenként 0,45 dollárra, szemben a 2009 második negyedévi 142 milliós, 0,32 dolláros egy részvényre eső nettó nyereséggel.

A negyedévvel zárult 12 hónap cash flowja 2,56 milliárd dollár volt, szemben a 2009. június 30-án végződött 12 hónap 1,88 milliárd dolláros cash flowjával. A szabad rendelkezésű cash flow 29 százalékkal 1,99 milliárd dollárra emelkedett a 12 hónapban, a 2009. június 30-án végződött 12 hónap 1,54 milliárd dollárjához képest.

A részvényesek tulajdonában lévő törzsrészvénye, valamint a jutalmak fedezetéül szolgáló részvények száma összesen 465 milliót tett ki június végén, szemben az egy évvel korábbi 451 millióval.

Az elmúlt időszakban az Amazon üzleti forgalmát meghatározó tényezőkről is szó esett a jelentésben. Jót tett a cégnek, hogy az olvasók kedvezően fogadták a Kindle e-könyvolvasót, melyből már többet értékesítenek, mint hagyományos könyvekből.

(forrás: Kreatív Online, MTI )

kapcsolódó linkek

hirdetés
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 
hirdetés
hirdetés

Társoldalak

hirdetés
hirdetés
hirdetés