hirdetés

Készül Szlovákiában a Google Street View

A Google autói elkezdték befotózni a szlovákiai nagyvárosokat. Várhatóan 2011-re készül el a szlovák Street View.

hirdetés

A Google speciális kamerarendszerrel felszerelt autói fotózzák be a szlovákiai nagyvárosokat, többek között Pozsonyt, Kassát, Eperjest, Zsolnát és Besztercebányát.

Panorámafelvételek készülnek a városok valamennyi utcájáról és tereiről, majd a képek feldolgozása után 2011-re készül el a városok Street View verziója.

Jaroslav Bengl, a Google Zurich menedzsere szerint 23 ország több mint 100 városa került fel eddig a Street View rendszerébe. A képek készítésekor ügyelnek a menet közben lefilmezett emberek személyiségi jogaira is – a feldolgozás során automatikusan kitakarják az arcokat és a járművek rendszámtábláit. Az óvatosság persze nem véletlen, hiszen több kritika is érte a szolgáltatás adatgyűjtését. A Street View idén már Németországban is elérhető lesz.

(forrás: MTI )
hirdetés
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 
hirdetés
hirdetés

Társoldalak

hirdetés
hirdetés
hirdetés