Becsült olvasási idő: 1 perc
Harmincnál több embert bocsát el a Tv2

Simon Zsolt vezérigazgató csoportos, harminc főnél is többet érintő leépítést jelentett be Tv2-nél.

A TV2-nél csoportos létszámleépítést jelentettek be kedden – értesült a Népszabadság. A munka törvénykönyvének előírásai szerint minimum harminc fő elbocsátása esetén kell csoportos létszámleépítést bejelenteni. Ekkor a kirúgott dolgozókkal előre közlik, hogy harminc nap múlva megszűnik a munkaviszonyuk, majd az egy hónap letelte után kapják meg a végleges felmentést. A csoportos létszámleépítésről emailben tájékoztatták a kollégákat, és kiplakátolták vele a tévé folyosóit is.

Koltay Tamás, a TV2 szóvivője a Kreatív Online-nak is megerősítette a Népszabadság értesülését. Tájékoztatása szerint a Simon Zsolt vezérigazgató által bejelentett leépítés a hatékonyabb működését szolgálja, és azt a törvényi előírásokat betartva, a munkavállalói érdekképviseletek bevonásával hajtják végre. A leépítés nagyságáról a szóvivő nem mondott részleteket. A Népszabadság információi szerint a csatornánál dolgozók létszáma az elmúlt két évben lezajlott leépítések után ötszáz fő alá csökkent.